Widzew Łódź

i

Autor: Wikipedia/Arewicz

Tomasz Stamirowski nowym właścicielem Widzewa! Czy pod jego rządami klub wejdzie do Ekstraklasy?

2021-06-14 9:36

Tomasz Stamirowski będzie nowym właścicielem występującego w piłkarskiej 1. lidze Widzewa Łódź. Łódzki biznesmen przejmie klub od Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych i wkrótce ma rozpocząć budowę nowych struktur oraz zespołu. Stamiorwski zapowiada, że zainwestuje 15 milionów złotych w klub. Czy pod jego rządami zespół awansuje?

Po niedzielnym meczu w Łodzi, kończącym sezon zasadniczy na zapleczu ekstraklasy, członkowie Stowarzyszenia RTS Widzew głosowali nad propozycją przejęcia większościowego pakietu akcji złożoną przez Stamirowskiego. Większość członków była na "tak".

"Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, podczas obrad w dniu 13 czerwca 2021 roku, podjęło uchwałę o upoważnieniu zarządu Stowarzyszenia do zawarcia umowy inwestycyjnej z panem Tomaszem Stamirowskim" – poinformował klub.

W opublikowanym na stronie internetowej komunikacie dodano, że finalizacja transakcji odbędzie się w ciągu kilku najbliższych dni. Stamirowski obejmie 79 proc. nowo wyemitowanych akcji spółki, pozostałe 21 proc. akcji pozostanie pod kontrolą Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź.

Do tej pory jedynym właścicielem piłkarskiej spółki było liczące ponad 20 członków Stowarzyszenie RTS Widzew. Powołano je po upadku klubu w 2015 r., kiedy Widzew rozpoczął po bankructwie odbudowę od 4. ligi.

Nowy właściciel, w złożonej w maju ofercie, zadeklarował inwestycję w wysokości do 15 mln zł, z których 10 mln zł miałoby zostać wpłacone do spółki tytułem podniesienia kapitału zakładowego, a 5 mln zł to gwarancja zobowiązań sponsorskich. Wspomniana łączna kwota miałaby wpłynąć do klubu w ciągu pięciu kolejnych lat w ściśle określonych terminach i byłaby przeznaczona na jego rozwój, przy czym pierwsza wpłata w wysokości czterech milionów zostałaby wpłacona do końca czerwca.

Piłkarze Widzewa rozgrywki 1. ligi zakończyli na dziewiątym miejscu w tabeli. W ostatnim meczu pokonali na własnym stadionie Odrę Opole 2:1. To był m.in. pożegnalny występ Marcina Robaka, z którym klub nie zamierza przedłużyć wygasającego kontraktu. Prawdopodobnie z Widzewem pożegna się też trener Marcin Broniszewski, którego według nieoficjalnych informacji ma zastąpić Janusz Niedźwiedź.

Widzew Łódź jest czterokrotnym piłkarskim mistrzem Polski (1981-82, 1996-97). W 1983 r. dotarł do półfinału Pucharu Europy, a w 1996 r. uczestniczył w fazie grupowej Ligi Mistrzów. O sile drużyny na przestrzeni lat stanowili tacy piłkarze, jak Zbigniew Boniek, Józef Młynarczyk, Włodzimierz Smolarek. Klub po upadku w 2015 r., jako nowy podmiot rozpoczął występy od 4. ligi, czyli piątego poziomu rozgrywkowego w Polsce.

Raport z anteny 11.06, godz.10
Źródło: Tomasz Stamirowski nowym właścicielem Widzewa! Czy pod jego rządami klub wejdzie do Ekstraklasy?