Tragiczny wypadek pod Radomskiem

i

Autor: mat. policji

Tragiczny wypadek pod Radomskiem! Zarzuty dla pijanej sprawczyni

2021-07-26 10:51

Kobieta, która w sobotę, 24 lipca, spowodowała po pijanemu tragiczny wypadek pod Radomskiem, usłyszała zarzuty. Sprawczyni wypadku wyszła już ze szpitala. W wypadku zginęła jedna osoba, zaś dziewięć - w tym sama 36-latka, która doprowadziła do tragedii - zostało rannych. Więcej szczegółów tej sprawy znajdziesz w naszym artykule!

Wypadek pod Radomskiem. Zarzuty dla sprawczyni

W poniedziałek, 26 lipca, 36-letnia kobieta, która po pijanemu doprowadziła do tragicznego wypadku pod Radomskiem, usłyszała zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Jednak 36-latka może spędzić za kratami nawet dłuższy czas. Kara automatycznie zwiększa się o połowę, ponieważ sprawczyni była pijana - podaje TVN 24.

Tragedia pod Radomskiem

Zdarzenie miało miejsce w sobotę (24 lipca), około 6 rano, na drodze z Radomska do Gidel. 36-letnia kierująca nissanem z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku vw transporterem. Następnie pojazdy wypadły z jezdni. Łącznie w zdarzeniu brało udział 10 osób, w tym dziewięć podróżujących busem.

Zgodnie z zaleceniami medyków opatrujących rannych wszyscy uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitali, przy czym trzech z nich z rozległymi obrażeniami ciała, zagrażającymi ich życiu.

Okazało się, że 36-latka z nissana miała w organizmie aż 4 promile alkoholu!

W transporterze jechało siedmiu mężczyzn narodowości Ukraińskiej w wieku od 39 do 54 lat oraz dwóch Polaków w wieku 39 i 40 lat. Wszyscy pracują w firmie budowlanej, tego dnia mieli wykonywać usługę na terenie Radomska.

Niestety, życia jednego z uczestników wypadku nie udało się uratować. 37-letni obywatel Ukrainy zmarł podczas operacji w szpitalu.

Kierowcy ciężarówek pożegnali swojego kolegę. Przejmujący pogrzeb tragicznie zmarłego Roberta S.
Źródło: Tragiczny wypadek pod Radomskiem! Zarzuty dla pijanej sprawczyni