Potrącenie w Sieradzu

i

Autor: mat. policji

Tragiczny wypadek w Sieradzu. Kierowca volvo potrącił pieszego

2021-10-28 11:33

60-letni mężczyzna zginął po potrąceniu przez samochód. Do tragicznego wypadku doszło w środę, na ul. Jana Pawła II w Sieradzu.

Wypadek miał miejsce w środę, 28 października, około godziny 22.40 na ulicy Jana Pawła II w Sieradzu.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 28-letni mieszkaniec gminy Sieradz kierujący osobowym volvo jadąc w kierunku Złoczewa potrącił przechodzącego na drugą stronę jezdni 60-letniego pieszego - informują policjanci. - Pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł wyniku poniesionych obrażeń. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych na odzieży. Kierujący samochodem był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z sieradzkiej komendy powiatowej.

Policjanci przypominają, że w okresie jesiennym wcześniej zapada zmrok, pojawiają się mgły i opady deszczu. Wszystko to znacząco pogarsza widoczność. W zderzeniu z samochodem rowerzysta lub pieszy są bez szans i doznają bardzo poważnych obrażeń. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas, aby odpowiednio zareagować. Może ominąć pieszego lub zahamować przed nim i dzięki temu uniknąć tragedii.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Imigranci zdemolowali busa. W środku jechało 37 osób
Źródło: Tragiczny wypadek w Sieradzu. Kierowca volvo potrącił pieszego