Urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowe trafią jeszcze w tym roku do łódzkich szpitali

2020-12-30 12:15 GM
aparat tlenowy
Autor: GM

Są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne dla pacjentów niż respiratory. 60 aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenowe trafi jeszcze w tym roku do łódzkich szpitali. Sprzęt służył będzie do ratowania życia pacjentów z ciężkim przebiegiem choroby COVID-19.

 Pacjenci korzystający z urządzeń do wysokoprzepływowej terapii tlenem mają o wiele większe szanse przeżycia niż ci podłączeni do respiratora-podkreśla prof. Anna Piekarska, z  Uniwersytetu  Medycznego w Łodzi. - Terapia wysokotlenowa jest nieinwazyjna i dlatego jest bezpieczna dla pacjenta. Natomiast podłączenie do respiratora wymaga włożenia rurki do tchawicy, co często skutkuje zakażeniem innymi patogenami, głównie bakteryjnymi.

Nowe urządzenia są kilkukrotnie tańsze od respiratorów, a jednocześnie bardzo proste w obsłudze. Nie wymagają udziału anestezjologów, wystarczy godzinne szkolenie, które może przejść każda pielęgniarka.

Urządzenia trafią do 11. szpitali w woj. łódzkim. Przydadzą się również po zakończeniu pandemii. Dla ratowania życia pacjentów z ciężkim przebiegiem zapalenia płuc. Zakupiony przez rząd sprzęt kosztował milion złotych.

Źródło: Urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowe trafią jeszcze w tym roku do łódzkich szpitali
Nasi Partnerzy polecają