przychodnia miejska

i

Autor: mat.UML

W Kapeluszu Anatola przy Paderewskiego ruszyła miejska przychodnia

2022-01-10 14:46

Kultowy kapelusz Anatola zyskał nową funkcję. W budynkach dawnego pawilonu handlowo-usługowego przy Paderewskiego 6 w Łodzi uruchomiono miejską przychodnię. Lekarze już przyjmują pacjentów.

W poradni przy ul. Paderewskiego 6 pacjentów przyjmować będzie dwóch lekarzy specjalistów medycyny rodzinnej oraz pediatra. - W poradni zatrudniona jest położna oraz pielęgniarka środowiskowa, a w gabinecie zabiegowym nasz pacjent wykona EKG czy zastrzyk zlecony przez lekarza. Dzieci będą mogły przyjąć szczepienia w punkcie utworzonym w części pediatrycznej poradni - mówi Żaneta Iwańczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego Górna. W przychodni jest też punkt szczepień dla dzieci, z oddzielnym wejściem, by dzieci zdrowe nie miały kontaktu z chorymi pacjentami.

Poradnia będzie przyjmować chorych od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18. Kompleksowy remont poradni kosztował ok. 1,5 mln złotych. Do przychodni może zapisać się 5 tysięcy pacjentów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO
Źródło: Nowa miejska przychodnia w Łodzi. Lekarze już przyjmują pacjentów