W łódzkiem potrzebna jest krew!

2021-04-21 19:42 NK
Pilnie potrzebna jest krew
Autor: AA

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi apeluje do mieszkańców o oddawanie krwi, którą pilnie potrzebują pacjenci szpitali w województwie łódzkim.

300 jednostek krwi - tyle dziennie potrzebuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, by zapewnić skuteczne działanie szpitali w województwie łódzkim. Krew jest wykorzystywana zarówno w nagłych sytuacjach, jak i w trakcie planowych zabiegów medycznych.

Krew można oddawać w siedzibie stacji przy ul. Franciszkańskiej 17/25 w Łodzi. Potrzebna jest każda grupa: O Rh+, O Rh-, A Rh+, A Rh - krew mogą oddawać osoby między 18, a 65 rokiem życia, które są zdrowe.

Od 12 kwietnia do 16 maja każdy może oddać krew w najbliższym punkcie poboru krwi. RSKiK zachęca do wzięcia udziału w akcji "Krew Wzywa Krew"

- Aby wziąć w niej udział wystarczy zdjęcie "z fotela" kiedy będziecie oddawać krew (może być zdjęcie ręki, z której pobierana jest krew) na Facebooka lub Instagrama i oznaczenie profilu projektu - czytamy na Facebooku stacji.

Namiary na profile akcji w mediach społecznościowych: Facebook: @KrewWzywaKrew; Instagram:@krew_wzywa_krew.

- Natomiast, jeśli chcecie zostać anonimowi możecie wysyłać zdjęcia na adres e-mail: [email protected] - dodają organizatorzy.

Raport z anteny 22.04, godz.10
Źródło: W Łódzkiem POTRZEBNA JEST KREW! Pilny apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
Nasi Partnerzy polecają