W łódzkim WORD odwołane egzaminy na prawo jazdy

2022-08-08 12:27 GM
protest w WORD
Autor: GM

Sto egzaminów praktycznych na prawo jazdy odwołano w poniedziałek ( 8 sierpnia) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łodzi. To wynik protestu egzaminatorów, którzy domagają się podwyżek płac. Protest ma potrwać co najmniej trzy dni.

Osoby, które miały przystąpić do egzaminów, nie kryją irytacji. - To jakaś kpina. Czekam na egzamin od miesiąca i teraz go odwołują. Nie dość, że płacimy niemało, że stresujemy się, to teraz fundują nam takie emocje.

Tylko sześciu egzaminatorów przyszło w poniedziałek do pracy, pozostali przysłali zwolnienia lekarskie. - Musieliśmy odwołać sto egzaminów praktycznych - mówi dyrektor WORDu Piotr Romek. - Najbardziej ucierpieli na tym ci, którzy mieli przystąpić do egzaminów, ale jako dyrekcja WORD-u nie mamy na to wpływu. Od rana dzwonimy do osób, które miały wyznaczony egzamin i informujemy o zaistniałej sytuacji.

Dyrektor przyznaje, że nie wiadomo, kiedy zaległe egzaminy zostaną przeprowadzone. - Protest ma potrwać co najmniej 3 dni, ale nie mamy pewności, jak rozwinie się sytuacja. Być może egzaminy będą się odbywać już za tydzień, a być może dopiero we wrześniu.​Ze 160. egzaminów zaplanowanych w Łodzi na poniedziałek, przeprowadzonych zostanie tylko 60. Podobna sytuacja będzie w kolejnych dniach. Egzaminatorzy protestują, bo domagają się podwyżek.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022