W ramach Łódź Design Festival na akwenach wodnych pojawią się wyspy z roślin! Co jeszcze nas czeka? [AUDIO]

2021-04-19 16:16 Natalia Wolniewicz
Łódź Design Festival
Autor: Łódź Design Festival

Już 14 maja rozpocznie się Łódź Design Festival, na którym między innymi poznamy najbardziej designerski polski produkt z 2020 roku. Słowo przewodnie tegorocznej edycji to "Lepiej"

Pawilony w przestrzeni miejskiej, ekspozycje w galeriach sztuki czy edukacja ekologiczna.Już od 14 maja w ramach Łódź Design Festival w centrum miasta będzie można oglądać wystawy najlepszych debiutanckich projektów, a także przedmioty, które zostały okrzyknięte najlepszymi designami 2020 roku.

- W Galerii Re:Medium zawiśnie 14 wielkoformatowych ilustracji odnoszących się do łodzianizmów - w tym roku artyści wzięli na warsztat łódzką architekturę - zapowiada Adrianna Michalska z Miejskiej Galerii Sztuki.

- W tym roku chcemy zadbać o zbiorniki wodne, dlatego w ramach naszych działań w łódzkich stawach umieścimy wyspy z roślin, które będą filtrować wodę - mówi Ola Kietla z Łódź Design Festival. - W przestrzeni miejskiej ponownie staną pawilony z ekspozycjami, m.in. w Manufakturze znajdzie się ekspozycja Must-Have - dodaje.

Łódź Design Festival odbędzie się między 10 a 23 maja.

O szczegóły dopytywała nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Jakie wystawy będzie można oglądać w ramach Łódź Design Festival?
Źródło: W ramach Łódź Design Festival na zbiornikach wodnych pojawią się wyspy z roślin! Dlaczego? Sprawdźcie! [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają