Centralne Muzeum Włókiennictwa

i

Autor: CMW

W sierpniu w Centralnym Muzeum Włókiennictwa nie można się nudzić!

2021-07-28 14:13

Można wybrać się na spacer, nauczyć się plecenia makramy lub obejrzeć ekspozycje. Do wyboru wystawy czasowe lub stałe. Ścieżka pracy to jedna z tras zwiedzania wystawy „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej.

Wystawy, warsztaty czy zwiedzanie z edukatorem.W Centralnym Muzeum Włókiennictwa przez cały sierpień nie będzie można się nudzić.

- Zapraszamy na spacer śladami rodziny Geyerów - mówi Małgorzata Marszał z muzeum.​ - Podczas spaceru z edukatorem można poznać fascynującą historię Ludwika Geyera i jego rodziny oraz dowiedzieć się o jego wielkich inwestycjach, które odmieniły Łódź. Spacer rozpoczyna się w siedzibie muzeum, następnie kierujemy się do skrzyżowania ulicy Piotrkowskiej z Czerwoną i Milionową. Później ruszamy w drugą stronę, do Placu Reymonta, podążamy początkowym odcinkiem ulicy Przybyszewskiego i dalej, przez Park Reymonta ponownie do Białej Fabryki i na jej okazały dziedziniec — dodaje.

Edukatorzy muzeum chętnie opowiedzą o ekspozycjach i odpowiedzą na wszystkie pytania.

- Oprowadzanie po wystawie z edukatorem to fajna opcja dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o konkretnej wystawie, artyście, wybranym dziele lub uzyskać odpowiedzi na pytania pojawiające się w trakcie zwiedzania — opowiada Małgorzata Marszał.

Dorośli i nastolatki na warsztatach mogą nauczyć się plecenia makramy

- SPLOTY to popołudniowe spotkania twórcze dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów. Spotykamy się 2 razy w miesiącu w wybrane piątki o godz. 17.15. Pracujemy razem, ale każdy nad swoim projektem. Można pleść, wyszywać — dodaje.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie cmwl.pl

Źródło: W sierpniu w Centralnym Muzeum Włókiennictwa nie można się nudzić!