Wichura w Łódzkiem. Ponad 160 interwencji strażaków. Dziesiątki tysięcy odbiorców bez prądu

2022-01-30 9:21 fed
Lubuskie: Prawie TYSIĄC interwencji podczas weekendowej wichury!
Autor: Pixabay Lubuskie: Prawie TYSIĄC interwencji podczas weekendowej wichury!

Wiejący w Polsce silny wiatr mocno dał się we znaki także mieszkańcom woj. łódzkiego. Jak informują strażacy - do niedzielnego poranka interweniowali ponad 160 razy. Bez prądu pozostają dziesiątki tysięcy mieszkańców województwa.

- Do 7 rano interweniowaliśmy 162 razy do usuwania skutków wichury - przekazał radiu ESKA Jędrzej Pawlak, rzecznik straży pożarnej z woj. łódzkiego.

Jak informują strażacy, w pow. sieradzkim runęła ściana sztytowa budynku gospodarczego. Wiatr zerwał również dach o powierzchni 100 m kw. z budynku gospodarczego.

W pow. tomaszowskim, drzewo przyniotło dwa samochody.

Według rzecznika, większość interwencji strażaków dotyczy wiatrołomów, uszkodzonych słupów energetycznych i zerwanych linii energetycznych.

Jak podaje Marek Kubiak, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, do godz. 6 w woj. łódzkim bez prądu pozostawało 32 010 odbiorców. Z kolei według informacji grupy PGE z godz. 8, energii elektrycznej pozbawionych było ok. 43 tys. odbiorców. Najwięcej uszkodzeń występować ma w regionie energetycznym Sieradz.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Źródło: Wichura w Łódzkiem. Ponad 160 interwencji strażaków. Dziesiątki tysięcy odbiorców bez prądu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany