Widzew Łódź podpisał umowy z dwójką trenerów! Kto będzie w sztabie?

i

Autor: widzew.com

Widzew Łódź podpisał umowy z dwójką trenerów! Kto będzie w sztabie?

2021-07-01 11:09

Widzew Łódź podpisał umowy z dwójką trenerów, którzy w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny będą asystentami Janusza Niedźwiedzia. Karol Szweda i Marcin Zubek dołączyli do sztabu.

Obaj szkoleniowcy w przeszłości pracowali już z nowym trenerem zespołu Widzewa. Karol Szweda był asystentem Janusza Niedźwiedzia podczas jego pracy w Stali Rzeszów od lipca 2018 roku do marca ubiegłego roku. Z obecnym szkoleniowcem Widzewiaków wywalczył wtedy awans rzeszowskiej drużyny do II ligi.

Wcześniej Karol Szweda prowadził samodzielnie trzecioligowe zespoły Sokoła Ostróda oraz Kotwicy Kołobrzeg. W tym pierwszym klubie pracował w latach 2016-2017 i w tym czasie między innymi dwa razy prowadził drużynę Sokoła w meczach z Widzewem w III lidze. Oba spotkania zakończyły się remisami: najpierw 0:0 w Łodzi, a potem 2:2 w Ostródzie. Następnie w sezonie 2017/2018 Karol Szweda prowadził zespół Kotwicy Kołobrzeg. Przed rozpoczęciem ostatniego sezonu został asystentem trenera Adama Majewskiego w Stomilu Olsztyn, gdzie pracował do 1 kwietnia obecnego roku.

Z kolei Marcin Zubek pracował razem z trenerem Niedźwiedziem w Podhalu Nowy Targ w III lidze. Potem był w tym klubie również asystentem kolejnego pierwszego szkoleniowca - Dariusza Mrózka. W okresie pracy w Podhalu przez jakiś czas dzielił ją z rolą pierwszego trenera dwóch klubów z niższych lig - Huraganu Waksmund i Wierchów Rabka. Następnie od grudnia 2019 roku do czerwca obecnego roku pełnił funkcję pierwszego szkoleniowca Podhala Nowy Targ. W sezonie 2019/2020 zajął z tym zespołem 9. miejsce, a w ostatnim jego drużyna uplasowała się na 7. miejscu w grupie czwartej III ligi.

Teraz obaj trenerzy będą ponownie współpracować z Januszem Niedźwiedziem jako jego asystenci.

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia
Źródło: Widzew Łódź podpisał umowy z dwójką trenerów! Kto będzie w sztabie?