Winyle wracają do łask

i

Autor: Facebook Winyl Love

Winyle wracają do łask

2023-03-04 16:27

Winyle to jego pasja. Pan Krzysztof Stangierski ma 81 lat, od lat 50tych zbiera czarne krążki a od czterech lat prowadzi sklep Winyl Love przy Piotrkowskiej 59, gdzie dzieli się z łodzianami dobrą muzyką. Dlaczego ten nośnik wraca do łask? Czy mieszkańcy chętnie kupują winyle?

- Moje zamiłowanie do winyli zaczęło się w latach pięćdziesiątych, zbierałem wtedy głównie polskie albumy. Sklep to raczej zajęcie na późne lata, ale w istocie jest to praca która mnie pochłania i sprawia mi dużo radości - mówi Krzysztof Stangierski, pasjonat winyli.

Ile płyt ma w kolekcji?

- Ciągle za mało! Myślę że około tysiąca - mówi właściciel sklepu.

Jakich płyt słuchają łodzianie?

Zapytaliśmy pana Krzysztofa, czy mieszkańcy miasta chętnie kupują winyle.

- Zdecydowanie! - mówi. - Co ciekawe, najwięcej osób które przychodzą do mojego sklepu są w wieku licealnym i studenckim. Oni nie tylko chcą mieć te płyty, ale też interesują się klasyką muzyki lat 60', 70' i 80'. Bardzo mnie to cieszy.

Fenomen winyli

Właściciel sklepu przy Piotrkowskiej tłumaczy, na czym polega fenomen czarnych płyt.

- Ludzie którzy kochają muzykę z czarnych krążków twierdzą że jest ona głębsza, bogatsza i ma lepszy klimat, też w to wierzę - twierdzi pan Krzysztof. - Poza tym to wynika też z nostalgii za czasami prostymi, kiedy trzeba było się ,,schylić'' żeby coś uzyskać.

Więcej ciekawostek o winylach znajdziecie na facebooku Winyl Love.

Jesienna Giełda Winyli w Bydgoszczy
Źródło: Winyle zbiera od lat 50. 81-letni łodzianin prowadzi sklep z czarnymi płytami przy Piotrkowskiej!