Nagrali film w ubojni

i

Autor: Facebook.com/Pixabay.com

Wolontariusze nakręcili film w ubojni. Sceny MROŻĄ KREW W ŻYŁACH! [WIDEO]

2021-06-17 10:23

Tylko dla widzów o mocnych nerwach. Wolontariusze fundacji Viva nakręcili ukrytą kamerą film w jednej z ubojni koło Łodzi. To, co utrwalili na tym nagraniu wprost mrozi krew w żyłach. Aktywiści walczący o prawa zwierząt zgłosili już sprawę do prokuratury. Oświadczenie wydały również zakłady mięsne, do których należy ubojnia.

Śledztwo w pabianickich Zakładach Mięsnych Pamso prowadzone było przez siedem miesięcy. Teraz, jego wyniki zostały opublikowane w sieci.

- Nasze kampanie Stopklatka (Powstrzymajmy przemysłowy chów zwierząt) i Zostań Wege opublikowały wyniki śledztwa w Zakładach Mięsnych Pamso w województwie łódzkim, podczas którego zarejestrowaliśmy szereg nieprawidłowości dotyczących łamania praw zwierząt - czytamy na Facebooku Fundacji Viva.

Co takiego udało się zarejestrować?

- Podczas prowadzonego śledztwa odbyło się 17 wyjazdów i monitorowanie rzeźni w miesiącach październik - kwiecień. Aktywiści śledczy Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! zarejestrowali wielokrotnie powtarzające się sytuacje m. in. takie jak: nadużywanie poganiaczy elektrycznych, dźganie i uderzanie długim metalowym prętem, rażenie świń po głowach, w okolicach oczu i innych niedozwolonych miejscach ciała, rażenie raz za razem, bez odpowiednich odstępów oraz kopanie zwierząt. Zarejestrowana została również sytuacja wleczenia leżącej świni łańcuchem za nogę do ubojni. Rażące naruszanie prawa pokazuje w jaki sposób traktowane są zwierzęta w ostatnich chwilach swojego życia.

Jaki informują wolontariusze Fundacji Viva!, złożyli oni w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury w Pabianicach, zawierające ponad pięć godzin materiału video.

Sprawą zajął się m.in. portal oko.press, który opisał mrożące krew w żyłach praktyki w ubojni.

Poniżej prezentujemy fragment filmu, udostępniony przez wolontariuszy w sieci. Uwaga! Drastyczne sceny!

Do sprawy ustosunkowały się również same Zakłady Mięsne Pamso, do których należy ubojnia. Zobaczcie, co napisali przedstawiciele firmy.

Raport z anteny 16.06, godz.10
Źródło: Wolontariusze nakręcili film w ubojni. Sceny MROŻĄ KREW W ŻYŁACH! [WIDEO]