operacja

i

Autor: Pixabay.com

WOŚP dla Instytutu Matki Polki. Co w ub. roku udało się zakupić?

2022-01-21 15:18

Zakupiono nowoczesny sprzęt ratujący życie małym pacjentom kardiochirurgii, neurochirurgii i neurologii. Tylko w ub. roku Instytut Matki Polki dzięki Wielkiej Orkiestrze świątecznej Pomocy zaopatrzył się w urządzenia warte 6 mln zł. Co konkretnie udało się kupić?

- Klinika kardiochirurgii wyposażona została w niezbędną do operacji pompę zastępującą serce i płuca - wyjaśnia dr Marek Kopala, kierownik kliniki. – Jak mamy zatrzymane serce albo pacjent jest w hipotermii, to taka pompa zastępuje dwa najważniejsze organy. To urządzenie musi być niezawodne, bo od tego zależy życie pacjenta.

Natomiast klinika neurologii za pieniądze z WOŚP zakupiła dwa ultranowoczesne aparaty do badania EEG.

– Służą one do takiego badania, które jest dla nas narzędziem podstawowym w codziennej diagnostyce chorób układu nerwowego, w tym też padaczki - mówi dr Łukasz Przysło, kierownik kliniki.

Przez 30 lat Matka Polka otrzymała od Wielkiej Orkiestry prawie 50 mln zł na zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia. W tym roku Wielka Orkiestra będzie w całym kraju zbierać pieniądze na okulistykę dziecięcą.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Źródło: WOŚP dla Instytutu Matki Polki. Co udało się zakupić w ubiegłym roku?