Wspólna akcja policjantów z Łodzi i Białegostoku! Uprawiał narkotyki w PODZIEMNYM TUNELU

2021-12-22 14:49 fed
zlikwidowana plantacja
Autor: mat. policji

Zlikwidowana plantacja konopi to efekt współpracy łódzkich i białostockich kryminalnych. Zatrzymany został 51-letni mężczyzna, który pod tarasem swojego domu miał specjalnie przygotowane pomieszczenia, w którym uprawiał narkotyki.

Nielegalną uprawę, kryminalni z komend wojewódzkich z Łodzi i z Białegostoku zlikwidowali wspólnie z funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością narkotykową z białostockiej komendy miejskiej.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 51-letni mieszkaniec gminy Gródek uprawia narkotyki - dowiadujemy się z komunikatu. - Informacja ta została potwierdzona przez policjantów w trakcie przeszukania zabudowań należących do mężczyzny. Kryminalni znaleźli narkotyki w sypialni i w pokojowej szafie. Łączna waga zabezpieczonego w domu mężczyzny suszu konopi to ponad 460 gramów.

W przeszukaniu budynku uczestniczył również policyjny pies, wytresowany do wyszukiwania zapachu narkotyków.

- To właśnie Nadziak, gdy tylko wybiegł z samochodu, ruszył w kierunku tarasu i ukrytego pod nim tunelu - dowiadujemy się od policjantów. - Prowadził on do specjalnie przygotowanego pomieszczenia służącego do nielegalnej uprawy narkotyków. Tam mundurowi znaleźli 37 roślin konopi w donicach oraz sprzęt do ich uprawy. Były tam między innymi wentylatory, nawozy i pochłaniacze wilgoci. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że z zabezpieczonych roślin można uzyskać blisko kilogram narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 50 tysięcy złotych. Zatrzymani 51-letni mężczyzna usłyszał zarzut uprawy narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni
Źródło: Wspólna akcja policjantów z Łodzi i Białegostoku! Uprawiał narkotyki w PODZIEMNYM TUNELU
Nasi Partnerzy polecają