wypadek z pieszym

i

Autor: KWP Łódź

Wypadek na przejściu dla pieszych na ul. Pabianickiej. 22-latek w szpitalu

2022-02-07 16:44

Wypadek w Łodzi z udziałem pieszego na pasach. 22-letni mężczyzna przechodził przez przejście dla pieszych z telefonem w ręku i przy czerwonym świetle. Został potrącony przez osobowe auto. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Mężczyzna zlekceważył podstawowe zasady bezpieczeństwa -mówi Jadwiga Czyż z łódzkiej policji drogowej. – Został potrącony przed 56-latka kierującego mercedesem, który jechał w kierunku Pabianic. Kierowca był trzeźwy, miał ważne dokumenty do prowadzenia pojazdu.

Jak przypomina Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki, przy przechodzeniu przez jezdnię lub torowisko obowiązuje pieszego zakaz korzystania z urządzeń elektronicznych rozpraszających uwagę. – Pieszy powinien obserwować innych uczestników ruchu, przede wszystkim auta, z którymi w zderzeniu przecież nie ma żadnych szans.

Za używanie telefonu na przejściu dla pieszych grozi mandat w wysokości 300 zł. Wypadek z ul. Pabianickiej został zarejestrowany przez miejski monitoring. Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Łodzi.

Źródło: Wypadek na przejściu dla pieszych na ul. Pabianickiej. 22-latek w szpitalu