Wysyłają fałszywe sms-y i chcą wyłudzić pieniądze!

2021-04-20 16:46 Kinga Baryga
telefon
Autor: gov.pl

Nie daj się nabrać i nie reaguj na fałszywe wiadomości sms. Coraz więcej oszustów podszywając się m.in. pod służby celne czy kurierów próbuje wyłudzać pieniądze.

​"Masz do odebrania 800 zł z tarczy antykryzysowej. Aby odebrać wykonaj przelew potwierdzający tożsamość. Środki otrzymasz w ciągu 24 godzin". Wydaje się wam, że brzmi to zbyt dobrze, by było prawdziwe? Bardzo słusznie! Wielu jednak daje się nabrać. Esemesy o takiej właśnie treści z nieznanych numerów dostają łodzianie od kilku dni. Ich autorami są przestępcy, którzy próbują różnych sposobów na wyłudzenie naszych oszczędności.

Jednym z nich są właśnie tego rodzaju fałszywe wiadomości. Jakie mogą być konsekwencje wejścia w ten link? Zapytaliśmy o to przedstawicieli policji.

- Należy unikać wchodzenia na nieznane linki. Należy sprawdzać każdą wysłaną informację i z ograniczonym zaufaniem traktować wiadomości z linkami od podejrzanych numerów - wyjaśnia Joanna Kącka z Komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi. - ,,Kliknięcie” w podany link może doprowadzić do tego, że użytkownik telefonu nieświadomie zainstaluje na nim szkodliwe oprogramowanie. Wtedy oszuści, którzy wysyłają tego typu wiadomości, pozyskują dane do logowania między innymi do kont bankowych, portali społecznościowych i wszystkiego innego co mamy w telefonie, tym samym przestępcy przejmą do niego całkowity dostęp.

Raport z anteny 21.04, godz.10
Źródło: Uwaga! Oszuści wysyłają fałszywe sms-y i chcą wyłudzić pieniądze! Jak nie dać się oszukać?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany