bieg Mamy Serce

i

Autor: mat.Fundacji Mamy Serce

Zapisy na wirtualny bieg Mamy Serce w Jednym Rytmie

2022-02-02 12:16

Można będzie spacerować, biegać albo jeździć na nartach. Do pokonania jest kilka dystansów – indywidualnie albo grupowo. Start już w lutym.

 W wydarzeniu możemy uczestniczyć w różny sposób -zapowiada organizator Krystyna Koronacka z fundacji Mamy Serce. – Można pobiec na bieżni, w terenie, można też spacerować albo pokonać dystans na biegówkach, jeśli będzie sprzyjająca pogoda.

Do wyboru mamy kilka dystansów: 700 m. dla dzieci, 7 km do pokonania indywidualnie oraz 70 km- drużynowo. Celem biegu jest nagłaśnianie problemu wrodzonych wad serca. – Wrodzone wady serca to najczęstsza wada u dzieci nowonarodzonych. W Polsce rocznie rodzi się ok. trzy i pół tysiąca dzieci z wadami serca – wylicza K. Koronacka.

Bieg odbędzie się w dniach 12-14 lutego. Właśnie 14 lutego przypada Światowy Dzień Wrodzonych Wadach Serca. A więcej szczegółów o biegu na stronach Fundacji Mamy Serce.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Źródło: "Mamy Serce w Jednym Rytmie". Trwają zapisy na wirtualny bieg