stroje na karnawał w Rio

i

Autor: Klaudia Pomorska

Zaprojektuje stroje na karnawał w Rio i zatańczy tam sambę

2022-01-19 16:10

Będzie pierwszą Polką, która ubierze trzy szkoły brazylijskiej samby na karnawał w Rio de Janeiro. Łodzianka Klaudia Pomorska projektuje i szyje kostiumy na najsłynniejszy karnawał świata. W tym roku również sama tam zatańczy.

Taniec na największym karnawale świata to prawdziwe wyzwanie – mówi Klaudia Pomorska. – Jako tancerze musimy bardzo mocno napinać mięśnie brzucha, ud, żeby w ogóle utrzymać kostium, który z metalowym stelażem waży ok. 15 kg. Większość tancerzy samby ma bardzo mocno zbudowane uda. Podczas tańca dużo pracujemy nogami, a nie - wbrew pozorom-bioderkami.

Przygotowanie kostiumu na karnawał w Rio to prawdziwa sztuka i olbrzymie wyzwanie- dodaje K. Pomorska. – Taki kostium może składać się nawet z kilkudziesięciu elementów. Musi być idealnie przygotowany zgodnie z wytycznymi osoby, która projektuje każdy konkretny kostium dla danej parady w danym roku. Pokazy szkół tańca w Rio de Janeiro odbędą się pod koniec lutego.

Klaudia Pomorska, założycielka rewii Samba Extrema i łódzka instruktorka Samby Brazylijskiej, jest projektantką kostiumów do Samby karnawałowej. Polka, która w tym roku podbije Rio de Janeiro reprezentując brazylijskie szkoły Samby.  

Źródło: Zatańczy podczas Karnawału w Rio de Janeiro, na co dzień tworzy kostiumy do samby