Zawody w lodowym pływaniu w Aquaparku Fala

2022-11-19 20:31 GM
lodowe pływanie na Fali
Autor: GM

Takiej imprezy pływackiej w Łodzi jeszcze nie było. Ekstremalni zawodnicy z całego kraju ścigali się w wodzie o temperaturze 5-6 stopni. Najwytrwalsi startowali na dystansie jednego kilometra.

Lodowata woda im niestraszna. 150 zawodników z całego kraju przyjechało do Łodzi, by rywalizować w zimowym pływaniu na basenie zewnętrznym Aquaparku Fala. W zawodach brali udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Pani Anna przyjechała z Poznania, by aktywnie spędzić dzień. – W zimnej wodzie pływam dopiero drugi sezon. Daje mi to mnóstwo satysfakcji, pozwala zresetować głowę i zgromadzić mnóstwo endorfin. Rywalizacja mnie nie interesuje, chcę po prostu pokonać własne słabości.

Pływanie w zimnej wodzie może być prawdziwą pasją -mówi Marcin z drużyny Dzikie Morsy. – Polecam każdemu, kto morsuje i kto nie morsuje. Wśród naszych znajomych są osoby, które pływają w lodowatej wodzie, ale nie morsowały, teraz zdecydowały się pomorsować i są zadowolone.

 W zawodach można było wystartować na kilku dystansach: 25m, 50m, 100m, 200m, a nawet 1 kilometr metrów. Starty odbywały się indywidualnie  i w sztafetach. Kibice mogli obserwować zawody bezpłatnie, po wejściu do tzw. strefy zimnej, znajdującej się przy basenie zewnętrznym.

Źródło: Zawody w lodowym pływaniu w Aquaparku Fala
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany