Łódzkie MPK apeluje, by uważać na jeże!

i

Autor: mat. MPK Łódź

Zebrali ponad 2000 głosów i zawalczą o lepszy transport w mieście

2022-02-07 16:17

Pod koniec stycznia inicjatywa "Komunikacja miejska na 100%" na łódzkich ulicach zbierała podpisy pod specjalną uchwałą. Teraz trafi ona do Rady Miasta w Łodzi, gdzie podczas nadzwyczajnej sesji swoje argumenty przedstawią łodzianie i eksperci z dziedziny transportu miejskiego.

Społecznicy mieli zebrać tylko 300 podpisów, a udało się im zdobyć prawie 2.400 głosów. Komunikacja miejska na 100% to inicjatywa, która ma na celu usprawnienie komunikacji miejskiej w Łodzi poprzez nadanie tramwajom wyższego priorytetu. Pozwoli to na zmniejszenie korków i zwiększenie zainteresowania kursowania tramwajami właśnie po Łodzi.

- Chcemy obniżki cen biletów o 25%, szybszych kursów o 25%, częstszych kursów o 25% i wiemy, że jeżeli będzie tak sprawna komunikacja to również zmniejszone zostaną korki o 25%, stąd nazwa komitetu - mówi Magdalena Gałkiewicz - z inicjatywy "Tak dla Łodzi".

Społecznicy znaleźli też odpowiednie źródła finansowania inicjatywy.

- To jest obniżenie ilości rad nadzorczych (...), likwidacja gazetki, która nie spełnia swojej roli. Chcemy także ograniczenia wydatkowania w czasie pandemii Centrum Wydarzeń - dodaje Daniel Walczak.

Liczba podpisów pod projektem uchwały pozwoli na organizację specjalnej sesji Rady Miejskiej, poświęconej tylko tej inicjatywie. Głos w niej mają zabrać łodzianie, społecznicy i eksperci z dziedziny komunikacji tramwajowej.

Źródło: Zebrali ponad 2000 głosów i zawalczą o lepszy transport w mieście