Znamy nazwę nowego parku w Łodzi. Mieszkańcy wybrali z kilku propozycji

i

Autor: fot. Stefan Brajter / UMŁ

Znamy nazwę nowego parku w Łodzi. Mieszkańcy już wybrali

2021-07-21 11:04

O ten teren zielony zabiegali mieszkańcy. Dzięki ich zaangażowaniu dawna szkółka ogrodnicza między ulicami Wycieczkową i Centralną została wycofana ze sprzedaży. Nie będzie tam domów jednorodzinnych, tylko leśny park. Mieszkańcy również sami wybrali nazwę dla nowego parku. Jaką?

Miasto zapytało mieszkańców, jak nazwać nowy park, który powstanie dzięki zaangażowaniu mieszkańców? A łodzianie odpowiedzieli na to pytanie i już wybrali nazwę. W ankiecie na VOX Populi można było wybrać jedną z trzech nazw, która już wcześniej padała w propozycjach, albo wymyślić zupełnie nową.

- Najwięcej głosów, bo prawie połowę z 760 zebrała nazwa: Park im. Stefana Rogowicza – Zielona Ostoja. Rogowicz był naczelnikiem wydziału plantacji miejskich, dzisiaj nazwalibyśmy go Ogrodnikiem Miasta. Zmodernizował wiele łódzkich parków, posadził tysiące drzew i ocalił Łagiewniki przed sprzedażą – czytamy na portalu miasta Łodzi.

CZYTAJ TAKŻE: W miejskim szpitalu im. Jonschera w Łodzi zabiegi i operacje ruszyły pełną parą!

Wyniki głosowania na nazwę nowego parku

Jak wyglądają wyniki głosowania? Na zieloną nazwę „Zielona Ostoja” zagłosowało 195 osób. Na drugą opcję czyli „Park im. Stefana Rogowicza” głos oddało 154 mieszkańców. Trzecią możliwością była nazwa „Park im. Stefana Rogowicza – Zielona Ostoja”, która najbardziej spodobała się mieszkańcom i zdobyła 324 głosów. Na inne propozycje zagłosowało 86 osób.

- Wśród nowych propozycji pojawiały się nazwy nawiązujące do ulic i osiedli: park wycieczkowy, Centralny, Rogowski i Marysiński. - Po wakacjach Rada Miejska utworzy tam oficjalnie park i nada mu nazwę – informują urzędnicy.

Wioska olimpijska oczami polskich pływaków. Zobacz jak mieszkają sportowcy
Sonda
Całoroczny zakaz odpalania petard i fajerwerków w Polsce. Czy powinien zostać wprowadzony?
Źródło: Znamy nazwę nowego parku w Łodzi. Mieszkańcy już wybrali