Został niecały miesiąc do matury! Czy uczniowie z łódzkich szkół czują się przygotowani?

2021-04-09 8:54 Kinga Baryga
Maturzyści
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Do matury został niecały miesiąc! Uczniowie z łódzkich szkół są na ostatniej prostej, po majówce rozpoczną pisanie egzaminów. Maturzyści połowę liceum spędzili zdalnie i czują się mocno poszkodowanym rocznikiem.

Do matury został niecały miesiąc!Uczniowie z łódzkich szkół są na ostatniej prostej, po majówce rozpoczną pisanie egzaminów.Ten rocznik połowę liceum spędzili zdalnie, jak się czują miesiąc przed maturą?

- Jest ten taki pesymizm, przez tą całą sytuację nie jest nam łatwo, chociaż staram się być dobrej myśli. Został niecały miesiąc, a ja zaczynam panikować, nie wiem co powinnam jeszcze powtórzyć, na czym się skupić - mówią maturzystki.

Moje obserwacje tegorocznych maturzystów są takie same jak w zeszłym roku mówi Anna Szulc - nauczycielka matematyki.

-Uczniowie przestają sens uczenia się do matury, przestają widzieć sens realizowania czegoś, w czym nie czują się najlepiej. Na pewno wyniki matur i posiadanej wiedzy będą gorsze.

Nie chcielibyśmy, żeby krążące informacje na temat przesunięcia matury stały się prawdziwe - mówią maturzyści.

- Chyba wolałabym mieć to już za sobą, napisać w normalnym terminie, bez zbędnego stresu i zastanawiania się: a może w maju, a może w czerwcu. Taka zmiana wybiłaby mnie z rytmu. Już mam zaplanowane jak się uczyć i kiedy się uczyć, żeby się wyrobić ze wszystkim - podsumowują maturzyści.

Egzamin maturalny w terminie głównym zarówno na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym zotanie przeprowadzony w okresie od 4 do 20 maja 2021 roku.

Źródło: Został niecały miesiąc do matury! Czy uczniowie z łódzkich szkół czują się przygotowani?
Nasi Partnerzy polecają