Egzamin ósmoklasisty

i

Autor: Pixabay Egzamin ósmoklasisty

125 alarmów bombowych w lubelskim przed egzaminami ósmoklasisty

2021-05-25 14:55

We wtorek, 25 maja, ósmoklasiści przystąpili do pisemnego egzaminu z języka polskiego. Jak się okazuje, w naszym województwie miał on bardzo „bombowy” przebieg. Co się działo podczas tegorocznych egzaminów?

25 maja w całej Polsce uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu kończącego naukę w szkole podstawowej. Na pierwszy ogień poszedł język polski. Chociaż dzisiejsze przewidywania mówiły, że na egzaminie znajdą się „Kamienie na szaniec” ostatecznie jednak sprawdzana była znajomość interpretacji fragmentu „Pana Tadeusza”.

Mało jednak brakowało, a egzaminy w niektórych szkołach mogłyby się nie odbyć. W szkołach w całym województwie pojawiły się informacje o podłożonych bombach.

Odnotowaliśmy 125 takich alarmów – powiedział, cytowany przez „Dziennik Wschodni” Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – Wszędzie pojawili się policjanci i sprawdzili te sytuacje, chociaż oczywiście szkoły sprawdzane były też wcześniej. W poniedziałek zaplombowano w nich okna i drzwi.

Jedynie w dwóch szkołach – w Nałęczowie i w Bodaczowie (pow. zamojski) podjęto decyzję o ewakuacji uczniów. Miało to jednak miejsce przed egzaminem i ostatecznie wszyscy wrócili do kas, żeby napisać egzamin z jeżyka polskiego.

W środę, 26 maja, ósmoklasistów czeka sprawdzian z matematyki, a w czwartek, 27 maja, z języka obcego nowożytnego.

Uczniowie wrócili do szkół. Skrajne opinie mieszkańców Lublina
Źródło: 125 alarmów bombowych w lubelskim przed egzaminami ósmoklasisty