Lotnictwo i muzyka. Nowe pokazy na Placu Litewskim w Lublinie

2021-08-04 11:17 MTK
Nowe pokazy na fontannach Placu Litewskiego
Autor: zdj. Miasto Lublin/lublin.eu

Nawiązania do tradycji lotniczych i muzycznych. W sierpniu na mieszkańców Lublina i turystów czekają nowe pokazy na multimedialnej fontannie na Placu Litewskim.

Oprócz znanych już tytułów pojawi się muzyczny hołd dla Henryka Wieniawskiego oraz animacja o historii lubelskiego lotnictwa. - Pierwsza z tegorocznych premier to 10-minutowy pokaz muzyczny „Wieniawski IMPRO”. Muzyka stanowiąca tło oraz wyznaczająca dynamikę tego widowiska przygotowana została przez Gabriela Meneta, lubelskiego muzyka i kompozytora - mówi nam Izolda Boguta z lubelskiego ratusza.

Druga z premier nawiązuje do tradycji lubelskiego lotnictwa. - Widzowie będą mogli też obejrzeć 7-minutową opowieść pt. „Tradycje lubelskiego przemysłu lotniczego”. Jest to animacja przygotowana przez Centrum Kultury w Lublinie prezentująca najciekawsze osiągnięcia lubelskich budowniczych samolotów i śmigłowców - dodaje Boguta.

Nie zabraknie również pokazów znanych z poprzednich lat. To "Sen o mieście", "Anioły Lubelskie", "Wydarzenia Kulturalne", "Legenda o Czarciej Łapie", "Unia Narodów", "Historia Placu Litewskiego na Wesoło".

Pokazy odbywać się będą przez cały sierpień w piątki i w soboty o 21:00. W trakcie spektakli należy zachować zasady bezpieczeństwa.

Szczegóły na lublin.eu

Źródło: Lotnictwo i muzyka. Nowe pokazy na Placu Litewskim w Lublinie