Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva Zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie: Myśliwy został postrzelony w trakcie polowania [AKTUALIZACJA]

2021-11-25 14:57

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w trakcie polowania, jakie zorganizowano na terenie kompleksu leśnego w gminie Rokitno. Jeden z uczestników polowania postrzelił swojego kolegę, który też brał w nim udział. Obecnie sprawę bada lokalna policja. Więcej szczegółów znajdziecie w artykule poniżej.

Postrzelony myśliwy

Jak informuje komenda policji w Białej Podlaskiej, do wypadku doszło około godziny 13.00 w minioną sobotę (13 listopada) na terenie gminy Rokitno. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku, do jakiego doszło w trakcie polowania na terenie kompleksu leśnego w gminie Rokitno. Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z uczestników polowania, 56-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego oddał niekontrolowany strzał z broni myśliwskiej, czym spowodował uszkodzenie ciała u innego myśliwego. Pokrzywdzony 64-letni mężczyzna trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc.

Myśliwy, który postrzelił kolegę, został zatrzymany do wyjaśnienia. Funkcjonariusze zabezpieczyli również należącą do niego broń. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. O wyroku, jaki otrzyma za postrzelenie kolegi, zdecyduje sąd.

[AKTUALIZACJA] Niestety postrzelony w trakcie polowania mężczyzna zmarł. Eugeniusz Sz., który postrzelił mężczyznę na polowaniu usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania obrażeń ciała, które można zakwalifikować jako ciężki uszczerbek na zdrowiu. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kuźnica. Tłum na przejściu granicznym. Dojdzie do szturmu migrantów?
Źródło: Lubelskie: Myśliwy został postrzelony w trakcie polowania [AKTUALIZACJA]