Lublin chce ułatwić Ukraińcom uciekającym przed wojną kontynuację pracy zawodowej

i

Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Lublin chce ułatwić Ukraińcom uciekającym przed wojną kontynuację pracy zawodowej

2022-03-14 16:25

Miasto wraz z Lokalną Organizacją Turystyczną Metropolia Lublin uruchomiło narzędzie, które ma pomóc obywatelom Ukrainy w znalezieniu pracy odpowiadającej ich wykształceniu i kompetencjom. Umożliwi to specjalny portal.

- Za jego pośrednictwem obywatele Ukrainy będą mogli zgłosić chęć podjęcia pracy w Lublinie, określając przy tym swoje kompetencje, umiejętności językowe czy posiadane doświadczenie - mówi Krzysztof Raganowicz, Prezes Zarządu Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin. - Wraz z grupą wolontariuszy jesteśmy w stanie potem dopasować informacje o nich z ofertami pracy, które są dostępne na rynku i pokierować ich już do konkretnych firm, w których mamy nadzieję będą mogli uzyskać zatrudnienie.

Miasto pd początku marca zbiera oferty pracy od pracodawców z Lublina i regionu. Do tej pory poprzez specjalny formularz on-line zarejestrowane zostały oferty 120 przedsiębiorców zawierające ponad 800 miejsc pracy. Teraz budowana jest także baza informacji o potencjalnych pracownikach. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Źródło: Lublin chce ułatwić Ukraińcom uciekającym przed wojną kontynuację pracy zawodowej