Powrót uczniów do szkół. Jak komentują go mieszkańcy Lublina?

i

Autor: Mateusz Kasiak Nie wszyscy uczniowie są zadowoleni z powrotu do nauki stacjonarnej

Lublin: Powrót uczniów do szkół. Skrajne opinie mieszkańców [WIDEO, AUDIO]

2021-05-20 16:56

Od krytyki, przez entuzjazm, po obojętność. Uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej. Z powrotu do klas cieszyć mogą się już m.in. dzieci szkół podstawowych. Według zapowiedzi Ministerstwa Edukacji i Nauki, do końca maja wszystkie placówki porzucą naukę zdalną.

Od 4 maja do szkoły wróciły wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych. W kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Według planu resortów zdrowia i edukacji od 31 maja szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

Jak lublinianie oceniają decyzje rządu?

- Najwyższa pora. Z jednej strony to może być dla nich trauma, z drugiej to dobra decyzja. Ja będzie, zobaczymy - mówi nam mieszkanka Lublina. - Zweryfikują to liczby zakażeń. Zweryfikuje to maj - dodaje student.

Wielu naszych rozmówców zwracało uwagę na aspekt psychologiczny. - Młodzi potrzebują kontaktu z rówieśnikami. Muszą w końcu wyjść z domów i odejść od komputerów - słyszymy.

A co na to sami uczniowie? - To zła decyzja. Został nam miesiąc nauki. Teraz nic nie robimy. Siedzimy w klasach - mówi jedna z uczennic lubelskiego technikum. Uczniowie zwracają uwagę na kwestie organizacyjne. - Za późno. To bez sensu. Za rok zdajemy maturę. Powinni pozwolić nam dokończyć rok w takiej formie i rozpocząć nowy w tradycyjnej - dodaje przyszła maturzystka.

Uczniowie wrócili do szkół. Skrajne opinie mieszkańców Lublina
Powrót uczniów do szkół. Różne opinie mieszkańców Lublina. Posłuchaj:
Źródło: Lublin: Powrót uczniów do szkół. Skrajne opinie mieszkańców [WIDEO, AUDIO]