Policja

i

Autor: Pixabay Policja

Lublin: Strzelanina na Orlenie w Elizówce. Ranny został policjant

2021-05-18 11:56

Do incydentu z udziałem policjantów doszło w poniedziałek wieczorem na stacji benzynowej Orlen na Elizówce. Niemundurowani funkcjonariusze policji próbowali zatrzymać poruszających się czarnym BMW podejrzanych. Jak informuje spottedlublin.pl jeden z policjantów został ranny. Padły też strzały.

Jako pierwsze o sprawie poinformowało spottedlublin.pl. W poniedziałek wieczorem na Orlenie w Elizówce doszło do strzelaniny z udziałem nieumundurowanych funkcjonariuszy policji, którzy próbowali zatrzymać czarne BMW.

- Policjanci mieli informację, że w czarnym BMW mogą być przewożone narkotyki i pojazd może zjechać na stację benzynową – potwierdza, cytowany przez Spotted Lublin, kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak tłumaczy Gołębiowski zaraz po tym jak nieumundurowany funkcjonariusz podszedł do podjerzanego BMW i wylegitymował się, kierowca auta z impetem ruszył i potrącił jednego z policjantów. Funkcjonariusze oddali w kierunku oddalającego się auta kilka strzałów. Potrącony policjant wymagał hospitalizacji.

Policji udało się odnaleźć porzucone BMW, a teraz trwają poszukiwania osób, które poruszały się autem. Za czynną napaść na policjanta grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 17.05, godz.10
Źródło: Lublin: Strzelanina na Orlenie w Elizówce. Ranny został policjant