Mimo końcówki wakacji, wciąż można korzystać z bonów turystycznych

2021-08-26 14:04 Jacek Werner

Choć wakacje już na finiszu to wciąż można korzystać z bonów turystycznych. ZUS przypomina, że można nimi płacić do końca marca przyszłego roku.

Mieszkańcy Lubelszczyzny chętnie korzystają z bonu turystycznego.

- Uruchomili oni dotychczas 138 tys. z należnych im 221 tys. bonów. Zrealizowali nimi płatności na prawie 71,5 mln zł. Co czwarty z bonów rodzice zużyli już w całości. Pozostałe wykorzystali częściowo, wcale albo ich jeszcze nawet nie aktywowali. To znaczy, że bony mają nadal duży potencjał do wsparcia polskiej branży turystycznej, która ucierpiała w trakcie pandemii - zaznacza Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS i dodaje: - Ze świadczenia będzie można korzystać także po wakacjach. Bonami można płacić do 31 marca 2022 roku. Do tej daty trzeba zrealizować transakcję, a sama usługa hotelarska lub impreza turystyczna opłacona bonem może odbyć się nawet później.

Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. Na dziecko z niepełnosprawnością w sumie 1000 zł. Świadczenia nie można wymienić na gotówkę. Rodzic może nim płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne dla dzieci realizowane na terenie całej Polski.

Bon należy uruchomić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Realizując płatność, rodzic podaje numer swojego bonu i jednorazowy kod, który przychodzi SMS-em podczas transakcji.

Aktualnie bonami można płacić w ponad 28 tys. podmiotów w całej Polsce.

Źródło: Mimo końcówki wakacji, wciąż można korzystać z bonów turystycznych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany