Całodobowy punkt wymazowy w Lublinie

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Od ręki i przez 24 godziny. W Lublinie ruszył całodobowy punkt wymazowy

2022-02-18 12:59

Mieszkańcy województwa lubelskiego mogą zrobić test przeciw COVID-19 przez całą dobę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie przy al. Kraśnickiej.

Punkt jest czynny przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. - Badania wykonywane są metodą PCR na podstawie skierowania oraz bez skierowania metodą antygenową - mówi nam Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ.

Na Lubelszczyźnie działają obecnie 63 punkty pobrań wymazów na obecność koronawirusa. - Ich liczba oraz godziny pracy są na bieżąco dostosowywane do sytuacji epidemicznej - dodaje Bartoszek. Tylko w Lublinie takich punktów mamy 18. W regionie funkcjonuje również 14 karetek wymazowych.

Test na koronawirusa można również wykonać metodą antygenową. - Chęć pobierania wymazów zgłosiło do lubelskiego oddziału NFZ 51 punktów, w tym: 20 aptek, 30 punktów pobrań i jedno laboratorium - wylicza Bartoszek.

Wykaz punktów pobrań na Lubelszczyźnie znajdziemy na stronie lubelskiego oddziału NFZ. Lista punktów, które przeprowadzają testy antygenowe dostępna jest na stronie internetowej pacjent.gov.pl

Do wykonania testu antygenowego nie jest potrzebne skierowanie. Wynik można sprawdzić w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP).

Źródło: Od ręki i przez 24 godziny. W Lublinie ruszył całodobowy punkt wymazowy