PILNE: Pierwszy potwierdzony przypadek wariantu Delta na terenie Lubelszczyzny

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay

PILNE: Pierwszy potwierdzony przypadek wariantu Delta na terenie Lubelszczyzny

2021-07-09 11:46

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi pierwszy przypadek wariantu Delta. Pacjent pochodzi z Białej Podlaskiej.

- Przeprowadzone zostało dochodzenie epidemiologiczne w celu odizolowania osób z kontaktu. Osoby te przed zakończeniem kwarantanny mają zaproponowane badania na obecność wirusa SARS CoV-2 - informuje Magdalena Kaproń z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. - W okresie wakacyjnym, który może sprzyjać pojawieniu się nowych wariantów wirusa SARS –CoV-2 szczególnie wzmocniony jest nadzór epidemiologiczny. Jako Inspekcja Sanitarna jesteśmy przygotowani, że te obce warianty będą się pojawiać - dodaje.

W związku z dynamiczną i nową sytuacją epidemiologiczną na terenie Europy, sytuacja na Lubelszczyźnie ma być monitorowana.

- W przypadku potwierdzenia każdego pojedynczego zakażenia jeszcze nie wiemy z jakim wariantem wirusa możemy mieć do czynienia, dopiero na podstawie wyników sekwencjonowania ustalany jest wariant wirusa SARS CoV-2 - wyjaśnia.

Minionej doby odnotowano trzy nowe przypadki koronawirusa na terenie województwa lubelskiego. Jedna osoba zmarła.

Źródło: PILNE: Pierwszy potwierdzony przypadek wariantu Delta na terenie Lubelszczyzny