SOR SPSK4 w końcu pracuje

i

Autor: Mateusz Kasiak

SOR szpitala przy Jaczewskiego przyjmuje pacjentów. Porozumienia nadal nie ma

2021-12-07 11:31

Oddział ratunkowy Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie w końcu pracuje w pełnym zakresie. Dyrekcji nie udało się jednak dogadać ze wszystkimi pracownikami.

Jak informuje nas Alina Pospischil, rzeczniczka SPSK4, większość pracowników nie przedłużyła zwolnień lekarskich i wróciła dziś do pracy. - Dzięki temu przyjmujemy już nie tylko pacjentów z udarami, zawałami serca i urazami wielonarządowymi, ale wszystkich pozostałych – tłumaczy.

Obecnie na L4 nadal przebywa 6 pielęgniarek i 7 ratowników medycznych spośród 88 osób.

Od 12 dni trwają negocjacje między personelem SOR a dyrekcją. Głównym celem rozmów są nowe warunki finansowe. Pracownicy chcą m.in. poprawy warunków organizacyjnych na oddziale, wzrostu wynagrodzenia stałego, tzw. dodatku sorowskiego oraz wzrostu dodatku za pracę w strefie czerwonej.

W ostatnich dniach do negocjacji przystąpili także pracownicy pozostałych oddziałów z nadzorem intensywnej opieki medycznej.

Jak informowaliśmy, w poniedziałek udało się wypracować wstępne porozumienie z częścią personelu. Dzisiaj prowadzone były następne rozmowy. Oficjalne stanowisko ma być podane jednak jutro. Wiemy, że i tym razem pojawiły się rozbieżności, a wynikają przede wszystkim z wysokości proponowanych podwyżek dla pracowników SOR. Dużym problemem są także kłopoty personalne na oddziale.

Źródło: SOR szpitala przy Jaczewskiego przyjmuje pacjentów. Prawdopodobne porozumienie w środę [AKTUALIZACJA]