Strategia Lublin 2030. Ruszyły konsultacje

i

Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Strategia Lublin 2030. Ruszyły konsultacje

2021-05-17 18:28

Mieszkańcy naszego miasta mogą decydować o przyszłości Lublina. Trwają właśnie konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Strategii Lublin 2030. Na tym etapie mieszkańcy mogą oceniać wypracowane rekomendacje wizji rozwoju miasta. Rezultatem konsultacji ma być wypracowanie rozwiązań, które znajdą swoje odzwierciedlenie w projekcie strategii.

W tej chwili koncentrujemy się na konsultacjach rekomendowanych kierunków rozwoju gminy Lublin - mówi Robert Żyśko z Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. - Konsultacje będą prowadzone w różnorodny sposób. Zamierzamy zorganizować dwanaście otwartych spotkań konsultacyjnych on-line bezpośrednio odnoszących się do dwunastu określonych już wcześniej obszarów strategicznych miasta. Zostanie też zorganizowane jedno spotkanie dedykowane młodzieży.

Konsultacje społeczne związane z tworzeniem Strategii Lublin 2030 potrwają do 23 czerwca. Mieszkańcy Lublina będą mogli wziąć udział w spotkaniach konsultacyjnych on-line lub przyjść do "punktów mobilnych", które będą zlokalizowane w przestrzeni miasta. Szczegóły na stronie www.2030.lublin.eu​

Źródło: Strategia Lublin 2030. Ruszyły konsultacje