Tomasz Karolak będzie pracował w lubelskiej restauracji. Później jego miejsce zajmie radny

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Pexels

Tomasz Karolak będzie pracował w lubelskiej restauracji. Później jego miejsce zajmie radny

2021-07-09 16:20

Lubelska gastronomia nadal ledwo przędzie, ale pomóc ma między innymi Tomasz Karolak. Artyści, sportowcy, a także politycy na kilka godzin zamienią się w kelnerów, a to co zarobią przeznaczą na cele charytatywne. Tym samym ich obecność ma zachęcić mieszkańców naszego miasta do tego, aby chętniej odwiedzali lokale gastronomiczne.

- Jako branża jesteśmy strasznie sponiewierani po okresie lockdownu, podnieść się z takiego upadku jest bardzo ciężko - mówi Jacek Abramowski, który prowadzi dwie restauracje na lubelskim Starym Mieście i jest pomysłodawcą akcji "Pomagamy Gastro". - Pomysł na razie testujemy na sobie, akcja dopiero co ruszyła. Jeżeli okaże się, że spotyka się z pozytywnym odzewem, to będziemy też namawiali innych do wzięcia w tym udziału. Mam nadzieję, że pierwsza akcja uda się już w tę niedzielę. Dosłownie dzisiaj rano zadzwonił do nas znany aktor, pan Tomasz Karolak i zaoferował, że przyjedzie specjalnie z Warszawy do Lublina i w niedzielę będzie pracował.

Tomasza Karolaka w roli kelnera będzie można spotkać już w najbliższą niedzielę w restauracji Ogród Jezuicka 16.

Natomiast pierwszym lubelskim uczestnikiem akcji "Pomagamy Gastro" będzie radny Marcin Nowak. Jak sam mówi:

- Łączymy dwa cele: promujemy branżę gastronomiczną, ale też wykorzystujemy tę okazję żeby wesprzeć wybraną organizację pożytku publicznego. Otrzymam umowę zlecenie, środki pieniężne, które zarobię przeznaczę na stowarzyszenie osób cierpiących na padaczkę, natomiast klienci, którzy będą zamawiali różnego rodzaju potrawy oczywiście pozostawią środki pieniężne w tym lokalu i w ten sposób, tę branżę, czy też bezpośrednio ten lokal będą wspierać. Z ogromną ochotą przyjąłem tę propozycję, liczę na bardzo mocny odzew i nie mam wątpliwości, że Lublinianie kolejny raz wykażą się ogromnym zaangażowaniem i otwartością serc.

Radny Marcin Nowak zamieni się w kelnera za tydzień w piątek. Będzie można go spotkać w restauracji przy ul. Jezuickiej 16 od godziny 18:00 do 22:00.

Źródło: Tomasz Karolak będzie pracował w lubelskiej restauracji. Później jego miejsce zajmie radny