wypadki

i

Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Tragiczny weekend na drogach Lubelszczyny. Nie żyją 3 osoby

2021-07-04 13:15

Niebezpieczny weekend na drogach Lubelszczyzny. Tylko w ostatnich godzinach w regionie doszło do trzech tragicznych w skutkach wypadków.

Około 1.00 w nocy na krajowej 17-tce w powiecie zamojskim kierujący busem potrącił mężczyznę, który prawdpodobnie wtargnął bezpośrednio pod jadący pojazd. 61-latek zmarł na miejscu.

- Kierujący busem obywatel Ukrainy był trzeźwy - informuje podkom. Anna Kamola z lubelskiej policji i dodaje: - Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, a także biegły z zakresu wypadków drogowych. Trwa ustalanie okoliczności wypadku.

Kilka godzin później, o 5.30 nad ranem, z nieustalonych dotąd przyczyn, 33-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, jadąc przez Niedźwiadę z okolicach Lubartowa zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust, a następnie w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

Z kolei wczoraj 31-latek najechał na prawidłowo jadącą rowerzystkę w Kamiennej Górze.

- Do wypadku doszło około godz. 15.00. Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący osobówką 31-latek najechał na tył jadącej w tym samym kierunku rowerzystki. W wyniku potrącenia, 55-letnia cyklista zmarła wskutek odniesionych obrażeń - dodaje Kamola.

Przyczyny tych wypadków wyjaśni prowadzone postepowanie. Policja apeluje o ostrożność.

Źródło: Tragiczny weekend na drogach Lubelszczyny. Nie żyją 3 osoby