Tu na brak chętnych nie narzekają. Rekordy szczepień w szpitalu przy al. Kraśnickiej

i

Autor: zdj. archiwum WSS przy al. Kraśnickiej

Tu na brak chętnych nie narzekają. Rekordy szczepień w szpitalu przy al. Kraśnickiej

2021-06-15 13:23

Zaszczepili już prawie 34. tys. pacjentów z Lubelszczyzny. Daje to ok. 350 osób dziennie. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie jest liderem szczepień przeciw COVID-19 w regionie.

W rekordowym do tej pory dniu lecznica marszałkowska zaszczepiła 900 osób. - Mimo różnych trudności, od początku jesteśmy zaangażowani w narodowy program szczepień - mówi nam Piotr Matej, dyrektor szpitala.

- W zależności od liczby dostarczanych szczepionek, a także od liczby chętnych pacjentów, prowadzimy akcję w dwóch, trzech, a nawet czterech punktach. Czasami pacjenci nie zwracają uwagi na zmianę terminu czy informację SMS, narzekają na nas, ale przychodzą i nadal chcą się szczepić - dodaje.

Wkrótce szpital rozpocznie szczepienia najmłodszych, czyli dwunastolatków. W ten weekend z kolei medycy z Kraśnickiej zabezpieczą akcję szczepień zakładowych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Weźmie w niej udział ok. półtora tysiąca osób.​

Zgodę ​wydała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Szczepieni będą wszyscy, którzy nie skorzystali z zimowej i wiosennej akcji szczepienia nauczycieli.

Chodzi przede wszystkim o osoby współpracujące z uczelnią, zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych czy prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także niezaszczepionych dotąd nauczycieli, doktorantów i studentów.

- Studenci mieszkający poza Lublinem mają możliwość skorzystania z odpłatnego noclegu w wybranych domach studenckich UMCS. W celu rezerwacji miejsca należy skontaktować się z administracją danego domu studenckiego - wyjaśnia Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

Szczepienia będą odbywały się w Centrum Kultury Fizycznej UMCS przy ul. Langiewicza od 19 do 20 czerwca między 8:00 a 18:00.

Organizacyjnie UMCS wspierany jest przez Legię Akademicką. Podczas akcji podawana będzie szczepionka firmy Pfizer.

Rocznica COVID-19. Co zapamiętali mieszkańcy Lublina?
Źródło: Tu na brak chętnych nie narzekają. Rekordy szczepień w szpitalu przy al. Kraśnickiej