Lublin Camp

i

Autor: MOSiR Lublin

Sport

Uczniowie potrenują z mistrzami sportu na Arenie Lublin. Zbliża się Lublin Camp

2023-06-02 13:38

Na profesjonalnej arenie i pod okiem najlepszych zawodników z czterech czołowych lubelskich klubów najmłodsi mieszkańcy Lublina będą mogli pograć w piłkę, pobiegać lub zagrać w siatkówkę. MOSiR Lublin zaprasza na I edycję Lublin Camp. Pieniądze ze sprzedaży biletów pójdą m.in. na gadżety dla samych uczniów.

Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca. W treningu mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VI. Każde dziecko może uczestniczyć w treningu jednej dyscypliny pod okiem prawdziwych mistrzów.

Do wspólnego trenowania, ale i zabawy zapraszają bowiem piłkarze Motoru Lublin, siatkarze LUK Lublin, lekkoatleci AZS UMCS i Tytani Lublin – futbolu amerykańskiego.

To absolutnie wyjątkowa możliwość, żeby dzieci wspólnie potrenowały ze sportowcami z najlepszych lubelskich drużyn na największej arenie w tej części Polski – mówi nam Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR Lublin.

Każda sesja treningowa będzie przygotowana z myślą o konkretnej dyscyplinie. Organizatorzy zapewniają niezbędny sprzęt: boiska, bramki, piłki, sprzęt do rozgrzewki. – Płyta główna będzie podzielona na cztery części. Być może wyłowimy przyszłe gwiazdy sportu – zaprasza Bednarczyk.

Oprócz ćwiczeń, dzieci będą mogły porozmawiać z gwiazdami sportu, porobić sobie z nimi zdjęcia i zdobyć autografy.

Koszt udziału w wydarzeniu to symboliczne 10 złotych. – Wszyscy robimy to społecznie. Pieniądze trafią do dzieci w formie prezentów, gadżetów i słodyczy – słyszymy.

Lublin Camp zorganizowany będzie 14 czerwca. Początek o 10.00.

Szczegóły na stronie MOSiR Lublin.

Inna okazja do wspólnych ćwiczeń z mistrzami wcześniej i za darmo, bo już 11 czerwca podczas otwarcia Słonecznego Wrotkowa. Dzieciaki będą mogły wziąć udział w sportowym festynie rodzinnym. W programie m.in. wspólne treningi i spotkania z piłkarzami Motoru Lublin i koszykarzami Startu Lublin.

Oprócz tego organizatorzy szykują niespodzianki muzyczne. – To duży koncert szant wraz z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek – wymienia Bednarczyk. – Będą animacje, wspólne śpiewanie. Będzie można poczuć się jak nad morzem czy jeziorem – dodaje.

Źródło: Uczniowie potrenują z mistrzami sportu na Arenie Lublin. Zbliża się Lublin Camp