W Lublinie można spotkać latające ssaki. Zobacz gdzie

2022-01-26 6:00 OM
W Lublinie można spotkać latające ssaki. Zobacz gdzie
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Są naturalną bronią w walce z komarami, a w Lublinie można poznać je bliżej. To dzięki nowej ścieżce przyrodniczej "Nietoperze doliny Bystrzycy". Mieszkańcy naszego miasta mogą już po niej spacerować i odkrywać jak ważną rolę w środowisku odgrywają te latające ssaki.

- Ścieżka przyrodnicza „Nietoperze doliny Bystrzycy” powstała, aby uświadomić mieszkańcom Lublina, jak ważną rolę nietoperze odgrywają w środowisku. Razem z jerzykami są one bowiem naturalną bronią w walce z komarami i innymi szkodliwymi owadami. Mamy również nadzieję, że dzięki tej inicjatywie Lublinianie będą mieli okazję lepiej poznać te niewielkie zwierzęta i przestaną one budzić negatywne skojarzenia - mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Ścieżka przyrodnicza powstała w ramach "Projektu Czynnej Ochrony Nietoperzy w Dolinie Bystrzycy", który realizowała Fundacja Dla Przyrody oraz Miasto Lublin. Jest ona zlokalizowana w przebiegu istniejącej ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Bystrzycy. Jej początek znajduje się w Parku Ludowym, zaś koniec nad Zalewem Zemborzyckim.

Źródło: W Lublinie można spotkać latające ssaki. Zobacz gdzie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany