W Lublinie odbędzie się pokaz mody. Licealistki wykorzystają używane ciuchy

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Pexels

W Lublinie odbędzie się pokaz mody. Licealistki wykorzystają używane ciuchy

2022-02-04 19:20

Licealistki z Lublina chcą uświadamiać innych o tym jaki wpływ na środowisko ma moda. Zorganizują też specjalny pokaz mody. Cała kolekcja powstanie z ubrań z drugiej ręki, które same zaprojektują i przerobią. Wszystko to w ramach ich projektu na platformie "Zwolnieni z teorii".

- Nasz projekt skierowany jest przede wszystkim do młodych ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z problemu fast fashion - mówi Antonina Matysek z V LO w Lublinie, która wraz z koleżankami prowadzi projekt modowo-ekologiczny. - Nasz projekt polega głównie na uświadamianiu innych o wpływie mody na środowisko. Chcemy chronić środowisko i zapobiegać zmianom klimatycznym poprzez rozsądne kupowanie oraz tworzenie dobrych nawyków konsumenckich. Nasz projekt ma dużą szansę, aby coś zmienić.

Projekt licealistek zakończy się pokazem mody. Uczestnicy zobaczą jak samodzielnie można przerobić ubranie, aby nadać mu nowe życie.

- Będziemy także prowadzić zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny - dodaje Matysek. - Dla ucznia liceum ważne jest to, by jego znajomi odbierali go pozytywnie. Nasz projekt ma pokazać, że np. ubieranie się w lumpeksach i nie kupowanie ubrań na każdy sezon jest teraz modne. Chcemy pobudzić w młodych ludziach kreatywność poprzez modę. Pokazać im, jak mogą wyrażać siebie.

Pokaz mody odbędzie się 8 marca o godzinie 17:00 w V LO w Lublinie.

Wcześniej dziewczyny zorganizowały wymianę ubrań między uczniami swojej szkoły, a także nagrały serię filmików dotyczących szafy kapsułowej i sklepów z odzieżą używaną.

Źródło: W Lublinie odbędzie się pokaz mody. Licealistki wykorzystają używane ciuchy