W Lublinie ruszają triathlonowe zajęcia dla dzieci i młodzieży

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/mauriziorossetti57

W Lublinie ruszają triathlonowe zajęcia dla dzieci i młodzieży

2022-01-10 19:00

Najpierw pływanie, później jazda rowerem, a na koniec bieg. To nic innego jak triathlon. W Lublinie będzie można przygotowywać się do niego już od najmłodszych lat. AZS UMCS startuje z zajęciami triathlonowymi dla dzieci i młodzieży. Pierwsi chętni już są.

- Chcemy zrobić szkółkę, która będzie dla wszystkich dzieci w każdym wieku - mówi Robert Mrozek, koordynator projektu. - Przede wszystkim ma być to zabawa i zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej poprzez poszczególne treningi danych dyscyplin, czyli na początku będzie to pływanie i bieganie. Nabór jest dla dzieci od IV klasy szkoły podstawowej, ale nie jest to granica, mogą być i młodsze dzieci. Ważne jest żeby miały podstawowe umiejętności pływackie i chęci. Zapisy już trwają, obecnie mamy około 10 osób chętnych. Mam nadzieję, że treningi ruszą na początku lutego lub po feriach zimowych.

Nabór do młodzieżowej sekcji triathlonu już trwa. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 503-510-511 oraz mailowo, wysyłając wiadomość na adres: [email protected] Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej AZS UMCS.

Źródło: W Lublinie ruszają triathlonowe zajęcia dla dzieci i młodzieży