W środę centrum Lublina będzie zablokowane. Będą strajkowali rolnicy

2022-02-07 22:36

W środę rolnicy wyjadą na drogi w 50. miejscach w kraju. Zablokują także Lublin. Będą powoli jeździć ciągnikami po ulicach naszego miasta. Strajk rozpocznie się około godziny 10:30 i potrwa do 13. Odcinek alei Tysiąclecia od ul. Lubartowskiej do ronda Dmowskiego będzie całkowicie zablokowany.

- To co teraz się dzieje zagraża bezpieczeństwu ekonomicznemu Polski, bardzo mocno przełoży się to na produkcję żywności - mówi Michał Kołodziejczak, lider Agrounii. - Będzie to różna forma wyjazdów. Jedni będą stać i blokować ulice przez kilka godzin, ale w większości miejsc będą to przejazdy traktorami do miast. W województwie wielkopolskim strajków będzie jedenaście, w kujawsko-pomorskim dziewięć, w lubelskim kilka, w łódzkim będzie sześć strajków. Wychodzimy upominać się o to, żeby rząd zrobił wszystko co może, żeby nas uratować.

Na terenie województwa lubelskiego odbędą się trzy protesty.

- Jeden protest odbędzie się w Biłgoraju na wlocie od strony Lublina. W miejscowości Łuków wjazd do miasta ze wszystkich stron ciągników rolniczych, a potem zbiórka na placu targowym - mówi Andrzej Waszczuk, koordynator Agrounii na Lubelszczyźnie. - W Lublinie startujemy z al. Witosa, dalej al. Tysiąclecia, koło ronda Dmowskiego, al. Solidarności do ronda Kuklińskiego, tam zawracamy i zatrzymujemy się naprzeciwko dworca PKS.

Agrounia domaga się spotkania z premierem Morawieckim. Jeżeli do niego nie dojdzie, 23 lutego rolnicy ciągnikami pojadą do Warszawy.

Źródło: W środę centrum Lublina będzie zablokowane. Będą strajkowali rolnicy