Asfalt

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Wiadukt na Poniatowskiego dostanie nową nawierzchnię. Będą utrudnienia

2021-07-22 12:15

300-metrowy fragment Poniatowskiego łączący się ze Smorawińskiego będzie równy. Miastu udało się wygospodarować środki na remont nawierzchni jezdni wiaduktu nad al. Solidarności.

W związku z tym na kierowców czekają utrudnienia. Pierwszy etap prac zacznie się w poniedziałek 26 lipca i przewiduje wyłączenie z ruchu jezdni ul. Poniatowskiego od Popiełuszki wraz z zamknięciem łącznicy zjazdowej w kierunku Zamości i wjazdowej z al. Solidarności na Smorawińskiego.

- Ruch dwukierunkowy po jednym pasie ruchu zostanie utrzymany na drugiej jezdni. Na jezdnię właściwą wrócimy przez przewiązkę usytuowaną za wiaduktem. Po zakończeniu tego etapu od razu zacznie obowiązywać drugi etap - informuje Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza i dodaje: - Wówczas nastąpi wyłączenie z ruchu jezdni jadąc od Czechowa w stronę Popiełuszki (po stronie Galerii Labirynt) oraz zamknięcie łącznicy wjazdowej z al. Solidarności w stronę centrum oraz łącznicy zjazdowej w stronę Zamku Lubelskiego. Ruch dwukierunkowy po jednym pasie ruchu w każdym kierunku zostanie utrzymany na drugiej jezdni. Jadąc z Czechowa przejedziemy przez przewiązkę na drugą jezdnię i dojedziemy do ul. Popiełuszki. Na cały czas trwania robót zostanie utrzymane zamknięcie odcinka ul. Poniatowskiego od ul. Popiełuszki do Al. Racławickich.

Prace, a zarazem utrudnienia potrwają 8 dni. Drogowcy wykonają warstwę ścieralną jezdni głównej wiaduktu oraz łącznic. W tym samym czasie kończą się prace na Al. Racławickich i Lipowej.

- Z nowych dróg, chodników i ścieżek rowerowych mieszkańcy skorzystają w pierwszej połowie sierpnia. Finalizowane są jeszcze ostanie prace w zakresie kanalizacji deszczowej, aktualnie usuwana jest kolizja z kolektorem sanitarnym przy rzece Czechówka. Ponadto, w zakresie powstałej sygnalizacji świetlnej, wykonywana jest aktualizacja systemu zarządzania ruchem z centralnym serwerem miasta. W ramach rozszerzenia zakresu prac są wymieniane także schody na Al. Racławickich oraz trwa przebudowa murków oporowych. Z kolei na ul. Lipowej pozostały do wykonania niewielkie ilości chodników. Do końca miesiąca zakończą się wszystkie prace bitumiczne w zakresie warstwy ścieralnej jezdni i ścieżek rowerowych. Tym samym z końcem lipca sfinalizowane zostaną wszystkie prace zasadnicze, a w pierwszej połowie sierpnia będą prowadzone prace przy oznakowaniu poziomym, montażu wygrodzeń, likwidacji przejazdów i przystanków tymczasowych oraz prace porządkowe - dodaje Góźdź.

Termin zakończenia wszystkich prac, o łącznej wartości ponad 100 mln zł, to 11 sierpnia. 85% tej kwoty to dofinansowanie unijne w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020.

Źródło: Wiadukt na Poniatowskiego dostanie nową nawierzchnię. Będą utrudnienia