Województwo lubelskie będzie promowało się w Dubaju

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/jaroslaw-igras

Województwo lubelskie będzie promowało się w Dubaju

2022-01-12 6:00

To właśnie tam na Wystawie Światowej Expo 2020 województwo lubelskie pokaże co ma do zaoferowania. A jak twierdzą włodarze regionu nasze województwo nie ma się czego wstydzić. To zarówno tradycja, ale i nowoczesność.

- Mamy pokazać się jako region, który jest jednym wielkim przedsiębiorstwem ekologicznym - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.- Mamy ludzi, ale nie mamy kapitału. Między innymi po to jedziemy do Dubaju, żeby pokazać województwo lubelskie w tych trzech aspektach: ekologii, turystyki i bardzo zdolnych ludzi, których można wykorzystać do prowadzenia działalności gospodarczej na bardzo wysokim poziomie technologicznym.

Województwo lubelskie na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju będzie reprezentowane między innymi przez 12-letniego akordeonistę Miłosza Bachonko, Muzeum Wsi Lubelskiej, Fundację Sztukmistrzów, Uniwersytet Medyczny, czy fundację "Akademia Robotyki".

- Pokażemy nasze roboty, które jeździły już z nami na różne turnieje międzynarodowe - mówi Dariusz Głuchowski, wiceprezes fundacji "Akademia Robotyki". - Chcemy pokazać, że Polska jest dosyć technologiczna. Mamy dobrych informatyków, mamy dobrych automatyków i ludzi, którzy budują roboty. Za pomocą warsztatów chcemy pokazać jak roboty możemy budować, jak możemy przełożyć pomysły, które mamy w głowie na coś, co jest realne, co te roboty mogą wykonywać i co może też przełożyć się na jakiś biznes w przyszłości.

Województwo lubelskie zaprezentuje się i pokaże co ma do zaoferowania w Dubaju od 10 do 16 lutego.​

Źródło: Województwo lubelskie będzie promowało się w Dubaju