Wygraj udział w Carnavalu Sztukmistrzów. Trwa konkurs „Polska Scena Buskerska”

i

Autor: zdjęcie nadesłane, Warsztaty Kultury w Lublinie

Wygraj udział w Carnavalu Sztukmistrzów. Trwa konkurs „Polska Scena Buskerska”

2021-06-14 15:35

Buskerzy, cyrkowcy i performerzy uliczni mogą się zgłaszać do udziału w Carnavalu Sztukmistrzów. Trwa nabór do nowego konkursu "Polska Scena Buskerska". W jego ramach można nadsyłać zgłoszenia swoich ulicznych pokazów, a ich twórcy będą mogli wystąpić w trakcie tegorocznego Carnavalu Sztukmistrzów i wygrać nagrody finansowe.

- Już teraz zapraszamy polskich buskerów, cyrkowców i performerów ulicznych do zgłaszania swoich kandydatur. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy kilka pokazów, a ich twórcy wystąpią na specjalnej scenie na Placu Po Farze w Lublinie w dniach 22-25.07.2021 - mówi Agata Fijuth-Dudek z Warsztatów Kultury w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów to największy w Polsce festiwal, w trakcie którego prezentowana jest sztuka nowego cyrku, akrobatyki i klaunady.

- W tej edycji pokazy Polaków w programie buskerskim będą premiowane możliwością wygrania nagród finansowych - dodaje Agata Fijuth-Dudek. - Przewidujemy 2 nagrody w kwocie 1000 zł każda. Nagroda Jury zostanie przyznana przez ekspertów, kuratorów i organizatorów festiwali ulicznych. Natomiast Nagrodę Publiczności dostaną artyści na podstawie głosów publiczności zbieranych „na żywo” po każdym występie w trakcie pierwszych trzech dni prezentacji. Wybrani w naborze artyści  znajdą się w oficjalnym programie festiwalu i będą promowani w folderze i programie drukowanym Carnavalu oraz w Internecie.

Zgłoszenia do konkursu "Polska Scena Buskerska" można wysyłać do 25 czerwca. Wybrani artyści otrzymają zaproszenie na festiwal. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu znajdziecie na stronie internetowej sztukmistrze.eu.

Źródło: Wygraj udział w Carnavalu Sztukmistrzów. Trwa konkurs „Polska Scena Buskerska”