Uchodźcy ze zwierzętami powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/castleguard Uchodźcy ze zwierzętami powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii

Zwierzęta mówią nie tylko w Wigilię. Za chwilę Zoomikołajki

2021-12-03 10:40

O tym, że zwierzęta mówią nie tylko w Wigilię będzie można się przekonać już w najbliższy poniedziałek. Zbliżają się Zoomikołajki, czyli dzień otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Będzie można tam przyjść, zapoznać się z kotami, psami, a nawet zwierzętami egzotycznymi, a także dowiedzieć się jak je zaadoptować. Swoją wizytę zapowiedział także Święty Mikołaj.

- Cała idea polega na tym, aby każdy kto nas odwiedzi zobaczył to miejsce w innym świetle - mówi Dorota Okrasa z lubelskiego schroniska. - Żeby każdy zobaczył, że jest to miejsce nie tylko pełne smutku, ale również pełne ciepła i nadziei. Jest to też kolejna okazja do tego, żeby móc zaprezentować naszych podopiecznych i poddać pomysł mądrej adopcji, oczywiście przemyślanej. Tego dnia staramy się edukować na temat prawidłowej opieki, tego, co każda osoba nosząca się z zamiarem adopcji, zakupu zwierzaka powinna rozważyć, wziąć pod uwagę.

A co w programie?

- Oczywiście wspólne kolędowanie - dodaje Okrasa. - Pomówimy sobie o tym, że zwierzęta mówią nie tylko w Wigilię, czyli wszystko na temat swoistego języka psiego i kociego. Tego dnia odwiedzi nas drużyna AZS UMCS Lublin i przeprowadzi warsztaty. Oczywiście przyjedzie do nas saniami Zoomikołaj i rozda wszystkim prezenty.

Zoomikołajki odbędą się w poniedziałek w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 5. Start o godzinie 12:00.

Źródło: Zwierzęta mówią nie tylko w Wigilię. Za chwilę Zoomikołajki