Nadciąga kolejna wichura. Możliwe OSTRZEŻENIE DRUGIEGO STOPNIA dla Warmii i Mazur

i

Autor: OSP Sępopol Nadciąga kolejna wichura. Możliwe OSTRZEŻENIE DRUGIEGO STOPNIA dla Warmii i Mazur

Nadciąga kolejna wichura. Możliwe OSTRZEŻENIE DRUGIEGO STOPNIA dla Warmii i Mazur

2022-01-26 11:00

Styczniowa pogoda mocno daje nam się we znaki. Śnieżyce, burze śnieżne i wichury łamiące drzewa. Te ostatnie znowu mają powrócić. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem m.in. dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Kiedy spodziewać się wichury? Szczegóły w artykule.

Nad Warmię i Mazury znowu nadciąga niebezpieczna wichura. Pierwsze silniejsze podmuchy wiatru mieszkańcy odczują już w czwartek (27 stycznia). Wówczas wprowadzony może zostać pierwszy stopień ostrzeżenia. Najgorsze jednak dopiero w sobotę (29 stycznia). Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać na ten dzień ostrzeżenie drugiego stopnia. Oznacza to silny wiatr o średniej prędkości 72-90 km/h, a w porywach 90-115 km/h.

Od ostatniej wichury, która przeszła nad regionem wyrządzając sporo szkód, minął nieco ponad tydzień. Wówczas strażacy odnotowali kilkaset interwencji, głównie związanych z usuwaniem powalonych na drogi drzew. Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce m.in. w Elblągu, gdzie gałęzie upadającego drzewa uderzyły w dwie osoby. Dlatego, jeżeli jest taka możliwość, w sobotę lepiej zostać w bezpiecznym domowym zaciszu.

 

Sedno Sprawy - Tomasz Siemoniak

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Nadciąga kolejna wichura. Możliwe OSTRZEŻENIE DRUGIEGO STOPNIA dla Warmii i Mazur