Więzienie

i

Autor: ErikaWittlieb/CC0/pixabay.com

12 lat więzienia dla Ukraińca za zabicie swojego rodaka

2021-06-15 12:24

Sąd Okręgowy w Kaliszu na 12 lat więzienia skazał 38-letniego Ukraińca, który zabił swojego rodaka – poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Do zdarzenia doszło 18 czerwca 2019 r. ok. godz. 22 w Trzebieniu k. wielkopolskiego Kępna. W jednym z domów wynajmowanych przez obywateli Ukrainy, którzy pracowali w okolicznych firmach, odbywała się impreza towarzyska. W pewnym momencie między dwoma Ukraińcami doszło do bójki.

Na miejsce wezwano policjantów z Kępna, którzy zastali ciężko rannego 39-letniego mężczyznę z ranami kłutymi ciała. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, ranny zmarł.

Jan Tomaszewski po meczu Polska - Słowacja

Na początku w sprawie zatrzymano sześć osób, ale w wyniku działań prokuratury ustalono, że głównym podejrzanym jest 36-letni wówczas Ukrainiec. Prokuratura Rejonowa w Kępnie postawiła mu zarzut zabójstwa.

"Sąd uznał oskarżonego winnym tego, że działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego, ugodził go nożem kuchennym w okolice pleców, co skutkowało śmiercią pokrzywdzonego" – powiedział Meler.

Oskarżony musi też zapłacić nawiązkę w wysokości 50 tysięcy złotych na rzecz rodziny poszkodowanego.

Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?
Źródło: 12 lat więzienia dla Ukraińca za zabicie swojego rodaka