19-latek pędził BMW aż 190 km/h!

i

Autor: KPP Rawicz 19-latek pędził BMW aż 190 km/h!

19-latek pędził BMW aż 190 km/h!

2021-11-15 14:10

Policjanci drogówki zatrzymali nastolatka, który pędził BMW, 190 km/h. Młody mężczyzna dokument uprawniający do kierowania otrzymał rok temu. Kierowca został ukarany najsurowszym mandatem. Jednak najbardziej zatrważające jest to, że ten nastolatek jest przykładem braku świadomości, że to właśnie prędkość jest przyczyną śmiertelnych w skutkach wypadków.

Policjanci z drogówki podczas kontroli pomiaru prędkości na trasie Szymonowa Słupia Kapitulna zatrzymali kierowcę BMW, który jechał z prędkością 190 km/h. W miejscu, w którym funkcjonariusze dokonywali kontroli maksymalna dozwolona prędkość to 90 km/h. Sprawcą wykroczenia okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Rawicz. Nastolatek został ukarany najwyższym mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 pkt karnych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na tego typu wykroczenia nie mają tolerancji. Jednak przyznają, że bardziej martwi ich fakt braku świadomości u młodych kierowców. Prędkość to przyczyna znacznej części śmiertelnych w skutkach wypadków. To właśnie policjanci ruchu drogowego mają bezpośredni kontakt z uczestnikami tego typu zdarzeń. To oni są świadkami rozpaczy rodzin pojawiających się na miejscu, w którym zginęły najbliższe, ukochane osoby. Apelujemy o rozwagę i rozsądek. „Zwolni, nie daj się zabić i nie zabijaj.”

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: 19-latek pędził BMW aż 190 km/h!