27 grudnia o godz. 16:40 na minutę stanie komunikacja

Pomnik Powstańców Wielkopolskich 1918-1919
Autor: Poznan.pl Pomnik Powstańców Wielkopolskich 1918-1919

W poniedziałek, 27 grudnia przypada 103. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym roku po raz pierwszy dzień rocznicy będzie także świętem państwowym - Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Jak co roku, poznańskie tramwaje i autobusy zostaną udekorowane flagami państwowymi. O godzinie 16:40 pojazdy komunikacji miejskiej zatrzymają się na minutę.

Wybuch Powstania Wielkopolskiego zostanie upamiętniony przez zatrzymanie tramwajów i autobusów MPK Poznań oraz - na prośbę Zarządu Transportu Miejskiego - autobusów przewoźników gminnych, których pojazdy będą znajdowały się na terenie miasta. Będą to autobusy firm: Transkom, Translub, Kombus, PUK Komorniki, Rokbus, ZKP Suchy Las, TP Bus oraz ZK Kleszczewo.

Jednocześnie w pojazdach wyemitowany zostanie komunikat: "Szanowni Państwo, 27 grudnia 1918 roku padły pierwsze strzały zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Dzięki patriotycznej postawie Wielkopolan kolebka polskiego Państwa odzyskała niepodległość. Tą symboliczną chwilą nawiązujemy do obchodów pierwszych rocznic, kiedy to o godzinie 16.40 w całym mieście zatrzymywał się ruch. Chwała Bohaterom! Cześć Ich pamięci!"

Źródło: 27 grudnia o godz. 16:40 na minutę stanie komunikacja